Sera – Gölemez

Sera operasyonumuz Denizli ili Gölemez bölgesinde toplam 162.000 M2 arsa üzerinde 120.000 M2 kapalı alan içerisinde faaliyet göstermektedir. 70.000 Cocopeat üzerinde 4 er fidan şeklinde toplam 280.000 adet domates fidanı vardır. Sera için sezon ortalama olarak Eylül ayında başlar izleyen yılın Haziran ayında sona erer. Temmuz ve Ağustos ayları yeni sezonun hazırlıkları ile geçer. Sezonda yaklaşık 4.000 Ton domates üretimi gerçekleşir. Üretilen domatesler sezonun durumuna, piyasa şartlarına, ürün fiyatlarına göre üç şekilde değerlendirilir.

Kalite Politikası

2010 yılında kurduğumuz ve şuan 120.000 m2 ile devam ettiğimiz sera işletmemizde ürettiğimiz salkım domateslerimiz ile hem dünya pazarında markamızın ve kalitemizin tanıtımını yapıp hem de insanlara doğallığı ve kaliteyi sunmayı hedefliyoruz.

Geçmişten bugüne, sahip olduğumuz tecrübe ve bilgi ile tüketici beklentilerinin fazlasını sağlamak ve sektörümüzde en iyi olmayı hedeflemektir.

Üretim

162.000m2 açık ve tamamı 120.000m2 kapalı alana kurulan seramızın tipi yüksek plastik seradır. Türkiye’de yapılmış olan en son ve en modern teknolojik seralardan biridir. Seramızın girişinde el ve ayak dezenfekte ile kartlı geçiş sistemi vardır. Seramız 7 ana bölümden ve 270 perondan oluşmaktadır.

Yetiştirme askılı oluklarda yapılmaktadır ve fideler çatıya asılı olup yerle temas etmemektedir. Bu sistem aynı zamanda sera içi hava sirkülasyonuna da etkide bulunmaktadır.

Üretimin en önemli noktası ise Bambus Arıları ile yapılan doğal tozlaşmadır. Bu sistemle tamamen doğal ürünler elde edilmektedir. Pekdemir Seracılık müşterilerine doğallık konusunda güvence verir.

Sulama sisteminde, her bitkiye eşit su ve gübre verecek şekilde dizayn edilmiş olan spagetti damlatıcılar kullanılmıştır. Ayrıca iklimlendirme kontrolüde bilgisayar sistemi ile yapılmakta olup ziraat mühendilerimizin kontrolü altındadır.

Seranın ısıtılması için jeotermal su kullanılmaktadır ve bu ısıtma sisteminde kullanılan borular hasat dönemimizde ray olarak ta işlev görmektedir. Isıtma sistemi de sulama sistemi gibi bilgisayarla kontrol edilmektedir. Suyun ve gübrenin fazlası dranej deliklerinden taliye edilip sonra tekrar kullanıma uygun hale getirilirler. Bitkinin ihtiyacı olduğu dönemlerde CO2 (Karbondioksit) verilebilmesi için, 13 000 Lt.’lik CO2 tankı ve dağıtım sistemi mevcuttur.

Teknik Bilgiler

Paketleme

Paketleme alanı her çeşit paketleme için uygun olduğu gibi 2 adet soğuk hava deposu ve 40 kişilik paketleme bandımız bulunmaktadır.

Otomasyon

Seranın çatı bölümünün hemen altında 118.000 m² ısı perdesi mevcuttur.Soğuk gecelerde ısı kaybını önlemekte, çok güneşli günlerdede bitkileri gölgelemektedir.

Sulama, gübreleme, ısıtma, havalandırma, CO2 ve ısı perde sistemi kullanımı ve kontrolü tamamen SERA OTOMASYON PROGRAMI PRIVA-2010 ile yapılmaktadır.

Sera içinde 100 barlık sisleme sistemiz bulunmaktadır. Bu sistemin temelde kullanılma amacı seralarda yazın yüksek sıcaklıktan dolayı yapılamayan tarımın, seraların sıcaklığı düşürülerek ve aynı zamanda optimum nem oranını ayarlayarak tarım yapılabilme süresinin uzatılmasıdır.

3000 ton kapasiteli temiz su tankı ve 1000 ton serada drenajı yapılan su için tanklarımız mevcuttur.

Hormonsuz Üretim

Üretimin en önemli noktası ise Bambus Arıları ile yapılan doğal tozlaşmadır. Bu sistemle tamamen doğal ürünler elde edilmektedir. Hormon kullanılmamaktadır. Pekdemir Seracılık müşterilerine doğallık konusunda güvence verir.

Sertifikalarımız