Toplumsal Alanda Pekdemir

1979'dan bugüne

Sosyal Sorumluluk

Sosyal duyarlılık değerleri ışığında yol alan Pekdemir Çiftliği, sadece toplumun ihtiyaçlarına uygun projeler yürütmekle kalmayıp toplumun, çevrenin ve içinde yaşadığımız dünyanın çözüm bekleyen konularını tespit ederek çözüm için yenilikçi adımlar atar.

Sosyal sorunlarda  kurumsal sorumluluğun önemine ve gerekliliğine inanan tüm kurumların rehber edindiği ilkeler, Pekdemir Çiftliğinin de  geçmişten bu yana vazgeçilmez ilkelerinden olmuştur. Bu sayede Pekdemir Çiftliği her dönemde öncülük ve liderliğin verdiği güç ve sorumlulukla, topluma hizmet amaçlı pek çok çalışmanın içinde yer alabilmiştir. Kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı gereği, sosyal projelere kaynak aktaran ve süreçleri yakından takip ederek toplumsal faydayı en yüksek seviyede sağlamaya çalışan Pekdemir Çiftliği, değişik projelere çalışanlarının gönüllü katılımını da teşvik etmiş ve bu alanda da öncülüğünü ortaya koymuştur.

Pekdemir Çiftliği, tüm çalışanlarına, müşterilerine ve iş ortaklarına güven ve etik kuralları çerçevesinde yaklaşır. Bu bakış açısının devamı ise içinde bulunduğumuz çevreye saygıyı ve sürdürülebilir kalkınmaya desteği gerektirmektedir. Pekdemir Çiftliğinin  toplumla paylaştığı projelerinin temelinde çevreye duyarlı, üzerinde yaşadığımız toprağı, soluduğumuz havayı, kullandığımız suyu koruyan bir yaklaşım görülmektedir. Çocuklarımızın daha sağlıklı nesiller olarak geleceğe hazırlanmalarına, onların çevre bilinci ile yetişmelerine, sportif ve kültürel faaliyetlerle kişisel gelişimlerini desteklemeye önem veren Pekdemir Çiftliği sosyal sorumluluk bilinciyle  topluma yatırım yapmaya devam edecektir.

Pekdemir Çiftliğinin  Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

Pekdemir Çiftliği  başta çevre, sağlık, kültür-sanat, spor, eğitim ve sosyal yardımlar olmak üzere toplumun gelişimi için ihtiyaç duyulan birçok alanda, hem kurumsal yapısıyla hem de çalışanlarının gönüllü katkılarıyla pek çok proje yürütmektedir.

Pekdemir Çiftliği, toplum yararına çalışan çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapmanın yanı sıra, bu kurumlara sürekli yardımlarda bulunmaktadır.İhtiyaç sahiplerine belirli zamanlarda gıda yardımları yapılmaktadır.

Pekdemir Çiftliği olarak Alaattin Kasabasında 13 derslikli ilkokul yaptırılıyor.

Yine Alaattin Kasabasında 45 kişilik kız kuran kursu yaptırıldı.

Denizli –Acıpayam yolu üzerinde Halil Pekdemir Hatıra ormanımız vardır.